Yunan Misafirler Erdemli’ye Hayran Kaldı

14 Şubat 2019

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında oluşturulan Sürdürülebilir Turizmde Yerel Kalite Projesi basın toplantısı, gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu; Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yağcı, Yunanistan Parga Belediye Başkanı Antonios Nastas, Yunanistan Delta Belediye Başkanı Efthymios Fotopoulos ve heyetleri ile basını ağırladı.

Sosyal Belediyecilik anlayışını AB Projeleri ile taçlandıran Başkan Tollu, Yunanistan’ın Delta ve Parga Belediyesi ile Atina Çevre Koruma Derneği işbirliğinde sürecek projenin protokolünü imzaladı.

Turizm konusunda kentin kalkınması adına bilgi alış verişinde bulunacak olan taraflar, projenin tanıtımını Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun ev sahipliğinde verilen kahvaltıda gerçekleştirdi.

Erdemli Belediyesi, yürütücüsü olduğu  Sürdürülebilir Turizmde Yerel Kalite Projesi kapsamında Yunanistan’dan gelen teknik heyetle bir araya geldi. Toplantılar süresince ilçenin tarihi noktalarının tanıtımını da gerçekleştiren Belediye, tarım ve turizm noktasında önemli bir yere sahip olan Erdemli’de sürdürülebilir projeler için çalışmalarını hızlandırdı.

Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yağcı, Yunanistan Parga Belediye Başkanı Antonios Nastas, Yunanistan Delta Belediye Başkanı Efthymios Fotopoulos ve heyetleri ile bir araya gelen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin kalkınması için birçok proje oluşturduklarını belirtti.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçede yıl içerisinde gerçekleştirdikleri programlardan birinin de Erdemli Çalıştayı olduğunu, sık sık akademik camiayı ağırladıklarını bildirdi. Bu çalışmalar ile Erdemli’nin gelişme sağlayabileceğini belirten Başkan Tollu konuşmasını şunları söyledi;

“Girişimcilerimizi, eğitimcilerimizi burada ağırlamak bizler için çok önemli. Bu çalışmalar ile Erdemlimizin refah düzeyi artacaktır. Daha iyi daha güzel bir ilçe için çalışmalarımız devam edecek.”

Tanıtım toplantısının ardından Yunanlı Misafirler Erdemli’nin tarihi ve turistik yerleri gezdirildi. Özellikle Kızkalesi’ne hayran kaldıklarını belirten Yunanistan Heyeti, Erdemli’ye en kısa zamanda tekrar geleceklerini bildirdiler.

Başkan Mükerrem Tollu; akşam yemeğinde Yunan misafirleri, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Erdemli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin ve ilçe yöneticilerini birlikte ağırladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir